امروز در آخرین روز از دی ماه سال 1395 یکی از ساختمانهای قدیمی پایتخت که شاید هر یک از شهروندان تهرانی حداقل یک بار برای خرید پوشاک و کفش به این ساختمان مراجعه کرده باشند بر اثر سهل انگاری انسانی دچار آتش سوزی شدید شد و پس از ساعاتی که از شروع آتش می گذشت ناگهان این ساختمان به یک باره فروریخت و بسیاری از آتش نشانان جانبرکف آتش نشانی در زیر آوار گرفتار شدند ،که تا این لحظه آمار دقیقی از شهدای این فاجعه به صورت رسمی اعلام نگردیده است . برای تمامی آتش نشانان در این فاجعه آرزوی سلامتی و توفیق می کنیم .

به گزارش از نود اقتصادی مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت که در شرایط حاضر دستکم یکصد واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه‌ای این شرکت بوده‌اند و برآورد کرد که پوشش و تعهدات بیمه‌ای این تعداد واحد صنفی، در محدوده 30 میلیارد تومان بوده است.

مدیر بیمه‌های آتش سوزی شرکت بیمه دانا اعلام کرد: واحدهای ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه دانا نبودند و تاکنون، موردی مبنی بر داشتن بیمه نامه از واحدهای صنفی ساختمان پلاسکو به بیمه دانا اعلام نشده است.

معاون فنی بیمه‌های اموال شرکت بیمه آسیا برآورد کرد که در شرایط حاضر دستکم 50 واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه‌ای این شرکت بوده‌اند و احتمال داد که با توجه به استفاده از پوشش‌های بانکی، تعداد واحدهای صنفی تحت پوشش این شرکت بیشتر هم شود.

علیرضا مقرب مدیر بیمه های آتش سوزی شرکت بیمه البرز گفت: ۱۱ مورد صنفی در ساختمان پلاسکو مستقیما تحت پوشش بیمه البرز است، این‌ها دارایی‌ها یشان را در بیمه البرز بیمه کرده‌اند و سقف تعهد کل بیمه البرز برای کل این ۱۱ مورد، ۲ میلیارد تومان است.

 

 

 

تصاویری از تلاش آتش نشانان 

 

قدردانی از قهرمانان بی ادعا