دانلود رایگان

icon-for-pdf-12.jpg

دعوت به همکاری

بیمه عمر و پس انداز چیست؟

 

بیمه عمر و پس انداز مهمترین سرمایه گذاری است که هر فردی برای خودش انجام می دهد زیرا تمام انسانها در برابر بیماریها و حوادث بسیار آسیب پذیر هستیم . بیمه عمر و پس انداز طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد زیرا یک برنامه سرمایه گذاری امن بلند مدت برای آینده فرد یا بازماندگان او است . در طرح بیمه زندگی شما می توانید مبلغی را به صورت ماهیانه , سه ماهه , شش ماهه , سالیانه یا یکجا به عنوان حق بیمه برای تشکیل سرمایه به شرکت بیمه گر مورد انتخاب خودتان بپردازید .

 

بیمه و کارآفرینی

بازاریابی بیمه های عمر و پس انداز

7 اصل کلیدی در فروش بیمه های عمر و پس انداز

اولین مرحله در فرایند فروش بیمه های عمر و پس انداز شناسایی و جذب مشتریان احتمالی می باشد که یکی از بهترین راهکارها در این مرحله تهیه لیست مشتریان می باشد که نوشتن اسامی افرادی که با آن ها در ارتباط هستید در اولویت می باشد . در مرحله دوم برقراری ارتباط موثر برای شروع مذاکرات فی مابین شما و مشتری می باشد که بهترین روش برای اینکار دعوت کردن مشتری برای انجام ملاقات حضوری در دفترکار شما و یا رفتن به دفتر کار مشتری می باشد، که البته اگر اینکار در دفتر شما یا حتی در محیطی خارج از دفتر مشتری به طور مثال در کافی شاپ برگذار گردد می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد. 

در مرحله سوم شما باید با مطرح کردن سوالات هدفمند از نیازهای مرتبط مشتری با مزایای محصول خود با خبر شوید و سعی کنید به نیاز اصلی مشتری که شما با ارائه پیشنهاد خود می توانید برطرف نمائید پی ببرید. پس از شناسایی نیاز مشتری شما بایستی پیشنهاد خود را ارائه نمائید و در مرحله پنجم منتظر شنیدن اعتراضات مشتری باشد . پس از پاسخ صحیح به سوالات مشتری مرحله ششم که نهایی کردن فروش می باشد فرا می رسد و شما بایستی فروش خود را به پایان برسانید . توجه داشته باشید تا حق بیمه ای وصول نشده باشید هیچ فروشی قطعی محسوب نمی گردد . در مرحله هفتم پیگیری و جذب مشتری ارجاعی ازهمان مشتری موفقیت شما را در این شغل تضمین می نماید .

فقط کافی است اراده کنید

او یک کارآفرین است

محسن بحیرایی

شاید خودش هم فکر نمی کرد که قرار است روزی در اوج آسمان عقابها پرواز کند .

محسن بحیرایی با عبور از دیوار ترسها و با اراده ای آهنین روزهای تلخ زندگی را پشت سر گذاشت و با تلاش روز افزون خود بر تمام تردید ها و مقاومتهای پیش روی خود فائق آمد .

او امروز به عنوان نماینده برتر فروش بیمه های عمر و پس انداز در شرکت بیمه آسیا جای خوش کرده و با تمام قدرت در مسیر ایجاد بزرگترین شبکه کارآفرینی در صنعت بیمه کشور پیش می رود . ادامه مطلب را با دانلود رایگان فایل مجله بیمه و مردم دنبال نمائید .

فردای روشن

همانطور که می دانید راه اندازی یک شغل در حال حاضر کاری بسیار سخت و پر هزینه است که علاوه بر دارا بودن مهارت ها و تجربیات فراوان نیازمند تخصیص بودجه بسیار زیادی می باشد، که قطعا بسیاری از جوانان در ابتدای ورود به بازارهای کار نه تجربه کافی دارند و نه سرمایه مورد نیاز را .

به همین خاطر عده زیادی از جوانان نمی توانند از فرصت اشتغال و کسب درآمد پایدار برخوردار شوند. اما در خصوص آغاز به کار در شبکه فروش بیمه های عمر و پس انداز باید به این نکته اشاره نمود که کلیه مهارتها و تجربیات مورد نیاز جهت آغاز به کار به صورت کاملا رایگان و در قالب دوره های آموزشی از طریق آموزشیاران فعال در شبکه در حین انجام فعالیتهای شغلی در اختیار افراد تازه وارد به شبکه فروش قرار می گیرد و مهمترین رسالت فردی در فرهنگ شبکه که همان حمایت کردن از ورودی های جدید می باشد به بهترین شکل صورت می پذیرد .

نکته مهم دیگر درآغاز به کار در شبکه فروش این است که هر فردی با هر سابقه شغلی و در هر سنی می تواند از طریق یک معرف فعال در شبکه صاحب شغل خود شود و نکته جالب تر اینکه برای شروع به کار در شبکه فروش هیچ گونه سرمایه و منابع مالی نیاز نیست .