پنج تغییر در بدن شما وقتی که باردارمیشوید

وقتی که باردار میشید، خیلی تغییر می کنید. این فقط کار مغز شما نیست، چگونه مردم با شما رفتار می کنند یا اینکه شما باید بیشتر به پزشک مراجعه کنید  . مطمئنا هنگامی که یک بدن دیگر را در درون خود رشد می دهید، چند تغییر را با بدن خود تجربه خواهید کرد! با این حال، می تواند بسیار ترسناک باشد، یا این که شما خود را برای آن آماده کرده اید .

این مشکل برای هر مومیایی  برای باراول وجود دارد. چی میتونید انتظار داشته باشید ... خوب، انتظار؟

1. تردد زیاد به توالت 

در آغاز بارداری برای شما ممکن است آغاز شود و همسرتان احتمالا متوجه خواهد شد! قطعا باید کمی بیشتر به خانم ها بروید. بله، شما احساس خواهید کرد که  باید بیشتر از قبل به توالت بپردازید، و گاهی فقط یک احساس است. در حال حاضر، این به دلیل افزایش فشار جنین بر روی کلیه و همچنین وزن اضافی آن عزیز در مثانه شما است.

اگر این را به عنوان یک مشکل بزرگ مشاهده کنید، ممکن است بخواهید کمی قهوه، چای یا دم نوش را برای کمک به مقابله با آن صرف کنید. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که مثانه خود را خالی کنید تا آنجا که می توانید اینکار را انجام دهید. مهمتر از همه، آن را نگه ندارید. یک دلیل وجود دارد که بدن شما دیگر آن را نمی خواهد!

2. سینه های شما

در سه ماهه اول بارداری شما پستان ها شروع به بزرگ شدن مي كنند و در تمام دوران بارداري مرتب بزرگتر مي شوند. ممكن است پستان هايتان يك يا دو سايز بزرگتر شود. بخصوص اگر اولين بار است كه باردار شده ايد . چگونگی احساس آن در مورد این ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد . در مرحله دوم، آنها منقبض و سفت می شوند، تا جایی که هر گونه فشار ممکن است به آنها صدمه بزند. این درد ناشی از افزایش جریان خون در بدن شما در دوران بارداری است. در نهایت، آنها ممکن است یک شکل اولیه شیر غلیط زرد  رنگ به نام آغوز(colostrum) نشت کنند. این اتفاق می افتد وقتی که سینه های خود را برای تغذیه با شیر مادر آماده می کنید.

  به عنوان راهی برای مقابله با این، بهتر است یک سینه بند جدید با الیاف پارچه ای نرم و کاملا خنی خریداری کنید . این تصمیم نیز باشماست که آیا این عالی است یا خیر، سعی کنید سینه بند از پنبه ساخته شده باشد .

3. درد و درد

این تغییر بعدی معمولا در سه ماهه دوم شما اتفاق می افتد. شما همه نوع درد را تجربه خواهید کرد. این می تواند گرفتگی عضلات پا، درد پشت، لگن درد، درد شکم و همچنین درد شکمی باشد. این همه به خاطر فشار کودک رو به رشد در شماست!

اما دست و پا زدن، عزیز! سعی کنید از این راه برای کمک به آرام کردن درد خود استفاده نمائید! شما می توانید حرکات ورزشی آرام را تمرین کنید - کلاس های زیادی برای زنان باردار وجود دارد و شما بایستی مقدار زیادی آب بنوشید. حمام خوب و گرم نیز کمک خواهد کرد، تنظیم شمع های معطر و موسیقی خوب و فقط استراحت. شما هیچ وقت احساس خوبی ندارید .

4. سوزش سر دل

برای سه ماهه سوم شما ممکن است سوزش سر دل را تجربه کنید. این احساس سوزش در سینه است که معمولا پس از خوردن غذا اتفاق می افتد. این می تواند چند دقیقه یا چند ساعت طول بکشد. این بیماری در دوران بارداری ناشی از آرام شدن شیر بین معده و مری است.

چند روش که می توانید در مورد این انجام دهید وجود دارد. شما می توانید سعی کنید سدیم معده خود را با استفاده از نوشابه های گازدار خنثی کنید. در حدود یک و نیم قاشق چای خوری نوشابه گازدار را با یک لیوان آب مخلوط کنید. با این حال، اگر سوزش منظم دارید، از این روش اجتناب کنید و فقط به پزشک خود مراجعه کنید. در هر صورت، بهتر است برای شروع هر گونه کمک پزشکی با دکتر تماس بگیرید.

5. تابش

بارداری نه تنها عذاب و غم و اندوه نیست بلکه در شما درخشش ایجاد می کند، و آن یک نقطه روشن است. هیچ کس نمی داند چه وقتی شروع می شود. این برای همه متفاوت است. پوست شما شروع به تغییر می کند، واضح تر می شود و بیشترین میزان تابش نور را ایجاد می کند. به نظر می رسد بعضی از مردم بر این باورند که این «تابش بارداری» به هیچ وجه اسطوره ای نیست، اما چنین نیست و بسیاری از مردم آن را تجربه کرده اند. این اتفاق به دلیل هجوم هورمون هایی است که باعث می شود غدد شما روغن بیشتری تولید کند و سبب ظاهر شدن درخشش در سیمای شما شود. این نیز به دلیل افزایش جریان خون است که باعث می شود چهره شما روشن تر و کامل تر شود

شما چه می توانید در مورد آن از خود بپرسید؟ خب، شاد باش، البته! بارداری با تمام چالش هایی که  در بالا به آن اشاره کردیم می آید، اما در پایان همه چیز ارزشمند است. این تابش به سادگی پاداش است. 

حال با تمام این تغییرات، می خواهید اطمینان حاصل کنید که کودک شما شاد و سالم است و قبل و بعد از تولد به خوبی ازآن مراقبت می کنید، درست مثل هر مادر دیگر. اما چگونه می توانید این را تضمین کنید؟

ما برای اینکه شما این دوران را بدون نگرانی و با شادی سپری نمائید و از حس خوب مادر شدن لذت ببرید، در بیمه آسماری با همکاری شرکت کمک‌رسان (SOS) همیشه حق انتخاب را به شما می دهیم، بنابراین شما می توانید طرح مورد نظر خود را به راحتی از بین طرح‌های پیشنهادی انتخاب کنید و یا خودتان اقدام به ایجاد آن نمایید. 

متخصصین در آسماری طی انجام مطالعات گسترده، پوشش‌های درمانی لازم برای خانواده و مادران را شناسایی کرده و در قالب طرح‌های بیمه تکمیلی درمانی مختلف به شما ارائه می نمایند.

با استفاده از این طرحها، می توانید احساس آرامش و اطمینان را در زمان هایی که ممکن است در زمان دیگری ترسناک، پر از تصمیمات پیچیده و هزینه های زیادی باشد، درک کنید.

 

آرامش خود را به آسانی حفظ کنید و همین حالا  با کارشناسان آن بیمه تماس حاصل نمائید . 

نویسنده : مشاورسبز

عضویت درآن بیمه

با آن بیمه همراه باشید: