چرا باید بیمه تکمیل درمان داشته باشیم؟

همانطور که می دانید امروزه شهرنشینی علارقم مزیتهای بسیاری که دارد، خود یکی از چالش های پیش روی زندگی انسانها در عصر حاضر است . سبک زندگی نا صحیح و سرعت بسیار بالا در انجام امور انسان را از توجه به یکی از مهمترین ارکان زندگی که حفظ سلامتی روح و جسم است قافل کرده است . 

قطعااین واقعیت در خصوص شما نیز صادق می باشد، شما هر روز برای انجام مسئولیت ها و تعهداتی که به خیال خودتان برای پیشرفت و بهبود زندگی پذیرفته اید، شروع به انجام فعالیتهایی می کنید که آثار آن در بلند مدت بر سلامت شما تاثیر غیر قابل جبرانی می گذارد، ضمن اینکه بسیاری از این اقدامات شما را در لحظه انجام دچار سوانح و حوادثی می کند که خود می تواند به طور کلی شما را از مسیر یک زندگی سرشار از سلامتی و تندرستی خارج نماید . 

باید پذیرفت که انسان شهری خود را با رویای داشتن یک زندگی بهتر در منجلاب مشکلات و مسائلی فرو برده است که اگر مجددا به او بگویند آیا حاضر است این سبک زندگی را بازهم تکرار کند، بی درنگ پاسخ خواهد داد، که خیر ... 

به ناچار با توجه به تمامی مسائلی که بدان اشاره کردیم، در حال حاضر انسانها برای اینکه بتوانند تبعات این نوع از زندگی پر مخاطره را به حداقل کاهش دهند راهکارهایی را برای جبران بخشی از مشکلات مالی و زیانهایی که بیشتر جنبه مادی دارد اتخاذ کرده اند، که یکی از آن راهکارها مدیریت ریسک های ناشی از حوادث و اتفاقاتی است که به طور خاص سلامت آن ها را تهدید می نماید . 

بسیاری از شرکتها امروز از محل انجام  خدمات مدیریت ریسک در جهان به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند تامین مالی مطرح گردیده اند، صنعت بیمه به طور خاص متولی مدیریت و جبران هزینه های ناشی از حوادث و اتفاقات غیر قابل پیشبینی است که به طور مشخص مکرراً در زندگی انسانها رخ می دهد .  

از آنجایی که امروزه هزینه های درمانی به عنوان یکی از تهدید های جدی علیه بنیه اقتصادی خانواده ها می باشد، حاکمیتها برای حمایت از اقشار مختلف اجتماع آنها را تحت پوشش بیمه های پایه قرار داده اند که یکی از بارز ترین آنها در کشور ما سازمان تامین اجتماعی می باشد که با دریافت حق بیمه ای مشخص در دوران اشتغال به کار افراد، آنها را در برابر هزینه های درمانی تحت پوشش قرار می دهد، اما این حمایتها نیز در بسیاری از مواقع نمی تواند پاسخگوی کاملی برای جبران هزینه های درمانی بیمه گذاران باشد، لذا شرکتهای بیمه بازرگانی با اطلاع دقیق از میزان حجم خسارات درمانی با انجام محاسبات ریاضی این بخش از مسئولیت جبران هزینه های درمانی افراد را در جامعه بر عهده می گیرند و با توجه به نوع خدماتی که مردم از آنها انتظار دارند محصولاتی را با نرخ های مشخص در اختیار مشتریان خود قرار می دهند . 

بیمه های تکمیل درمان به طور گلی به دو بخش بیمه های تکمیل درمان گروهی و انفرادی تقسیم می شوند که با توجه به ریسک بالای هزینه های درمانی  همه انواع بیمه تکمیلی توسط تمامی شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود. 

بسیاری از شرکت‌های بیمه طرح‌های متنوعی را در زمینه بیمه تکمیلی ارائه کرده‌اند که هر کدام از این طرح‌ها بر اساس نیاز گروه های  مختلف طراحی شده‌اند و پوشش‌ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند.

با توجه به تنوع بالا در ارائه طرح های بیمه های تکمیل درمان توسط شرکتهای مختلف حتما به  شرایط و ویژگی‌های این طرح‌ها توجه کنید و مطابق با شرایط سنی و مالی  خود یکی از طرح‌ها را انتخاب نمایید.

یکی از مسائل تعیین کننده درقیمت بیمه تکمیلی، میزان پوشش‌ها و سقف تعهدات درمانی در این بیمه نامه می‌باشد. وقتی بیمه تکمیلی را با حق بیمه بیشتری خریداری می‌کنید، معمولا به این معنی است که شما بیمه تکمیلی مناسبی خریداری کرده اید و می توانید استفاده بیشتر و بهتری از آن داشته باشید.

در نهایت آن بیمه به شما توصیه می کند :

برای برخورداری از یک زندگی آرام و داشتن آسایشی پایدار ، در مقابله با این تهدید ها و خطرات که هرگز نمی توان آنها را پیشبینی و اندازه گیری گرد حتما از مشاوره با کارشناسان و متخصصان بیمه تکمیل درمانی برخوردار گردید و در خصوص رفع ابهامات و اتخاذ بهترین تصمیم با ما تماس بگیرید .

 

نویسنده : مشاورسبز

عضویت درآن بیمه

با آن بیمه همراه باشید: