هدف گرایی در فروش

 اگر هدف های درست داشته باشیم و به بهترین شکل آنها را پیگیری کنیم همه چیز روبه راه می شود. اگر کار درست بکنیم، می دانیم که موفق خواهیم شد. _ دان دیردورف

 

فروشندگان برجسته همگی هدف گرا  هستند. به نظر می رسد که در هر مطالعه ای، کیفیت هدف گرایی با سطوح بالای موفقیت در ارتباط است.

پردرآمد ترین فروشندگان می دانند از قبل می دانند که درآمد هفتگی، ماهانه ، فصلی . سالانه آنها چقدر خواهد بود.

آنها می دانند که برای رسیدن به سطح معینی از فروش روزانه چند بار باید با خریداران احتمالی تماس تلفنی برقرار کنند. آنها دقیقا می دانند با پولی که دریافت می کنند چه خواهند کرد.

برای رسیدن به موفقیت لازم است که دقیقا در باره کسب درآمد سالانه خود برنامه ریزی داشته باشید.

 

اگر در مورد اهداف درآمدی خود اطلاع دقیق نداشته باشید، فعالیت های فروش(از جمله فروش بیمه ای) شما از تمرکز و دقت کافی برخوردار نیست.کارتان شبیه کسی خواهد بود که بخواهد در هوای مه آلود به هدف شلیک کند.

اگر بهترین تیرانداز جهان باشید تا هدف را نبینید، نمی توانید به آن بزنید. دقیقا باید بدانید چه هدفی دارید.

 

هدف سالانه

با هدف سالانه خود شروع کنید. در دوازده ماه آینده چه مبلغی می خواهید کاسبی کنید؟ رقم دقیق آن کدام است ؟ این رقم را یادداشت کنید. این هدفی است که باید در جانب آن حرکت کنید و در مدت یکسال به آن برسید.

به یک هدف واقع بینانه احتیاج دارید، اما این هدف باید چالش برانگیز باشد. پردرآمدترین سالی که تا بحال داشتید را در نظر بگیرید و آن را 25 تا 50 درصد بیشتر کنید.

هر رقمی را که با آن راحت هستید را در نظر بگیرید ولی دقت کنید که این رقم قابل دسترسی باشد. هدف های مضحک به شما انگیزه نمی دهند. برعکس از انگیزه شما می کاهند. زیرا در اعماق وجودتان می دانید که به این هدف دست پیدا نمی کنید. اگر هدف قابل دسترسی نباشد، با اولین دشواری که به آن برخورد کنید دست از کار می کشید.

فروشندگان سطح بالا در هر زمینه ای دقیقا می دانند که همه ساله چه مبلغی درآمد خواهند داشت. اگر از آنها بپرسید، خیلی دقیق درآمد سالانه خود را از قبل به شما اطلاع می دهند.

اما فروشندگان کم در آمد نمی دانند که درآمدشان چه مبلغی خواهد بود. آنها باید تا پایان سال صبر کنند تا بدانند که چه درآمدی خواهند داشت. برای آنها روزها، ماه ها و سالها ماجرا جدید هستند. آنها ابدا نمی دانند که به کجا خواهند رسید.

 

با آن بیمه همراه باشید: