بیمه تکمیل درمان

داشتم تو بازار قدم می زدم که ناگهان متوجه جمع شدن جمعیت درب یک رستوران شدم، صدای آمبولانس هم از دور می شنیدم، ناخودآگاه خودم را در میان جمعیت و در مقابل درب آن رستوران دیدم، گویا نشت گاز و انفجار موجب مجروح شدن تعدادی از کارگران آن رستوران شده بود، آمبولانس از راه رسید و ماموران نیروی انتظامی از مردم خواستند که راه را برای نیروهای امدادگر باز کنند.

مامورین آتش نشانی هم که در همان ابتدای کارخودشان را به محل حادثه رسانده و جلوی سرایت آتش به سایر مغازه ها را گرفته بودند.

همه با نگرانی به خروج مجروحان از داخل رستوران نیمه سوخته نگاه می کردند،که ناگهان صدای شخصی از میان جمعیت که می گفت بزارید برم جلو من مالک رستوران هستم به گوش خورد.

مردم مسنی با موهای جوگندمی و با عصبانیت زیاد از میان جمعیت به درب ورودی رستوران رسید، وبا ناراحتی زیاد با خودش این جمله را تکرار می کرد، (بیچاره شدم، چیکارکنم) ... که ناگهان با دیدن یکی از کارگران که به شدت سوخته بود، ازحال رفت و روی زمین افتاد.

اتفاق خیلی ناخوشایندی بود، با خودم گفتم آیا این رستوران بیمه نامه مناسبی برای جبران خساراتی که بهش وارد شده داره یا نه ...

اما اصلا زمان مناسبی نبود که این سوال را مطرح کنم، چون اصلا کسی نبود که تو این شرایط بتونه پاسخ مناسبی بهم بده ...

با خودم تصمیم گرفتم روز بعد برای ملاقات مجروحان به بیمارستان برم و در صورتی که شرایط مناسبی پیش آمد بتونم در مورد پوشش های بیمه ای رستوران و کارگران پاسخ سوالاتم را بدست بیارم .

بلاخره فردای آن روز از محل کار 2 ساعت مرخصی گرفتم و به بیمارستانی که مجروحان آن حادثه را برده بودند رفتم، در همان ورودی بیمارستان با همان پیرمرد دیروزی که می گفت مالک رستوران است برخورد کردم، گویا برای انجام کاری به بیرون از بیمارستان می رفت .

به قسمت سرپرستاری که رسیدم، از پرستاری که درآنجا بود پرسیدم، مجروحان حادثه رستوران را کجا می توانم ملاقات کنم، ایشان از من پرسید شما از بستگان آنها هستید، من هم برای اینکه حساس نشوند سری به نشانه تائید تکان دادم .

وارد بخش سوختگی بیمارستان شدم، و به سراق مصدومین رفتم .

از یکی از آنها که حال عمومی بهتری داشت پرسیدم شما از مجروحان حادثه رستوران هستید ؟

پاسخ داد بله

از ایشان پرسیدم آیا می تونن به سوالات من در باره حادثه دیروز پاسخ بدن .

از من پرسید که کار شما چیه ؟

من بهش پاسخ دادم من یک کارشناس امور بیمه هستم و دیروز به صورت ناگهانی با این اتفاقی که برای شما رخ داد مواجه شدم .

تا گفتم کارشناس بیمه، گفت آقا دستم به دامنت من تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستم و الانم صاحب کارم میگه نمی تونه هزینه درمان کامل ما را پرداخت کنه.

تازه گفته به خاطر خسارتی که دیده از همه ما شکایت می کنه .

من هم گفتم نگران این موضوع نباشید،البته صرف کار کردن برای کارفرما در یک کارگاه و دچار حادثه شدن دلیل بر مقصر بودن کارفرما نیست.
بازرس کار و یا هر کارشناس ذیصلاح دیگری که حادثه را بررسی می کند در صورتی می تواند کارفرما را مسؤل حادثه بداند که خطای کارفرما را به علت استنکاف از اجرای قوانین و مقررات مربوطه در نظریه کارشناسی خود اثبات نماید. به عبارت دیگر رابطه سببیت بین حادثه رخ داده و خطای کارفرما را ثابت کند.

اون گفت که من برای نجات بقیه به داخل آشپزخانه که دچار انفجار شده بود رفتم و این مشکل برام پیش آمد .

و من هم بهش گفتم وقایعی که برای بیمه شده به علت حادثه ناشی یا غیر ناشی از کار اتفاق می افتد و سایر بیمه شدگان برای نجات او اقدامی می کنند و در جریان نجات دهی، حادثه ایی اتفاق می افتد این حادثه برای فرد نجات دهنده ناشی از کار محسوب می شود هرچند با کار موظف وی مرتبط نباشد.

خیلی ناراحت بود اما با مشاوره ای که بهش دادم خیالش راحت شد، میگفت که من یک ماه است که از شهرستان برای نظافت کاری و شستن ظروف به تهران آمدم و کاری با گاز و دیگ نداشتم . فقط شستنشون با من بود، اما روز حادثه تا صدای انفجار را شنیدم سریعا برای کمک به دوستانم به داخل شعله های آتش زدم که این اتفاق برای من پیش آمد .

پایان قسمت اول

 

تاریخ :1397/10/26

نویسنده : مشاورسبز 

عضویت درآن بیمه

با آن بیمه همراه باشید: